Głos Zwierząt

Pierwsze w Polsce Biuro Informacji i Dokumentacji Nowych Ruchów Religijnych mające swą siedzibę w Łodzi zalicza wegetarianizm do działalności "sektowej". Na czarnej liście łódzkich inkwizytorów znajduje się elita ekologiczna z ruchem Rainbow Family i Głęboką Ekologiš na czele.

Coraz więcej firm w Polsce posługuje się znakiem "Nie testowane na zwierzętach" aby poprawić swą pozycję finansową. Jak podają "Zielone Brygady" (6/96) fachowcom od reklamy udało się oszukać konsumentów i wprowadzić na rynek kosmetyki opatrzone symbolem "Wyrób nie testowany na zwierzętach". Niestety firmy te nadal testują prototypy i składniki kosmetyków lub zlecają wykonanie badań innym instytutom.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Sekretarz Miasta Łodzi z upoważnienia Prezydenta Marka Czekalskiego odrzucił wniosek łódzkich ekologów poparty podpisami 1600 mieszkańców o wprowadzenie zakazu wjazdu cyrków z tresurą dzikich zwierząt. Motywował to brakiem podstawy prawnej. Jedynym rozwiązaniem jest więc stworzenie mocnego nacisku na Parlament o wprowadzenie zapisu dającego gminom takie uprawnienia.