GLEBOKA EKOLOGIA

U podstaw jest rytuał!

Ludzie walczący w obronie Matki Ziemi. Jak wielu z nas utrzymuje stały kontakt z Lasem lub chociaż Parkiem, Górami, Morzem, albo innymi formami przyrody? Ilu z nas spogląda na Słońce Gwiazdy i Księżyc? A ilu z nas żyje w betonowej dżungli i nie wie jak wygląda nie pokaleczona Ziemia? Ilu z nas odczuwa prawdziwe więzi z Matką Ziemią i innymi formami życia. Kiedy tak się zastanowić, to okazuje się że bardzo niewielu. Aby naprawić zerwane więzi trzeba przywrócić rytuał!
Wszystkie narody w obu Amerykach Azji, Afryce, Australii, Oceni, a dawniej także w Europie, mają bardzo wiele rytuałów, które pomagały w utrzymaniu tych więzi. Rozumiały swe pokrewieństwa z Ziemią i innymi formami życia, nie wywyższały się ponad nie i nie niszczyły ich. Od jakiegoś czasu próbuje robić takie rytuały. Jeśli chcesz wziąć w nich udział lub dowiedzieć się o nich czegoś więcej to skontaktuj się z Mikołajem z ODE "Źródła". Każdy z nas może też indywidualnie próbować odnaleźć te więzi odbywając co dzień swój mały rytuał. Polegać to może na dosłownie kilku drobiazgach. Na przykład na witaniu się z Dniem i Nocą, Księżycem, Gwiazdami i Słońcem, na pozdrawianiu przelatujących Ptaków i mijanych drzew, witaniu się z Lasem, czy Parkiem, dziękowaniu Matce Wodzie za ugaszenie pragnienia, czy omycie z brudu, podziękowaniu Mamie Ziemi za nakarmienie. Możecie też dawać im coś np. zostawić w Parku szczyptę ziół, w Lesie dodatkowo możecie zostawić trochę odpadków organicznych z twojego domu. Możesz też się za ni
h, do nich modlić. Należy też przeprosić kiedy wyrządzi im się jakąś krzywdę. Jeśli chodzi o słowa to nie ma żadnej formuły, ważne jest aby płynęły z serca. Wszystko to będzie ci zapamiętane i powróci w postaci odnowy więzi z Ziemią i jej dziećmi.

Mikołaj Malec


Poprzedni artykuł, Spis treści, Strona główna Psubratów, Następny artykuł